Sıkça Sorulan Sorular
Proje hakkında sorunuz mu var?
   
   
S1. Projeye nasıl bir rumuz verilmesi isteniyor? Projenin ismini kullansam olur mu?
Rumuz en az 5 en çok 8 karakterden oluşabiliyor. Harf ve rakamların bir arada kullanılması gerekiyor. 123 gibi ardışık rakam ve Abc gibi ardışık harfler olmaması gerekiyor. Büyük küçük harf kullanımında sınırlama yer almıyor. Rumuz sistem üzerinde doğrudan kimlik bilgilerinizle ilişkilendirilecektir. Projenizeverdiğiniz isim ise kimlik bilgilerinizi içermemesi kaydıyla bir sınırlamaya tabi değildir.
S2. Takım olarak öğretim üyelerinden destek alabilirmiyiz? Kayıt formu veya teslim edeceğimiz belgelerin arasında destek aldığımız öğretim görevlisinin ismi geçecek mi?
Jüride görev almayan okulunuzdaki öğretim üyelerinden bilgi-destek alabilirsiniz. Resmi belgelerde danışman ismi göstermenizi beklemiyoruz. Böyle bir belge düzenlemenize gerek yoktur.
S3. Daha önce tek başıma kayıt olmuştum. Bir arkadaşımı gruba eklemek istiyorum. Ne yapmalıyım?
Yarışma sitesinde “Teslim Noktası” menüsünden yeni bir rumuz alıp, tüm üyelerin bilgilerini yeniden girerek projenizi gönderebilirsiniz. Konuyla ilgili raportörlüğe tüm üyelerin de içinde yer aldığı bilgilendirme maili (izocamyarisma@yem.net) atmanız ayrıca gerekmektedir.
S4. Şubat ayında mezun oluyorum. Yarışma açıklandığında öğrenciydim. Yarışmaya katılabilir miyim?
Bağlı olduğu üniversiteden 1.Ocak.2017 tarihinden sonra alınmış öğrenci belgesine sahip tüm adaylar yarışmaya katılabilir.
S5. Mimarlık öğrencisi olmayan yarışmaya katılabilir mi?
Yarışmanın ulusal ilk aşaması için mimarlık öğrencisi olma şartı aranmamaktadır. Bu aşamada başarılı olan öğrenciler, ikinci aşama için hazırlayacakları projede ekiplerinde en az bir mimarlık lisans veya yüksek lisans öğrencisiyle çalışmak zorundadır.
S6. Başvurumuzun tamamlanması için projelerin ne zaman ve nereye gönderilmesi gerekmektedir?
Projeler web sitesindeki “Teslim Noktası” menüsüne dijital olarak yüklenecektir. Ulusal birinci aşama için 3 Nisan 2017 23.59’a kadar yüklemenin tamamlanması gerekmektedir. İkinci aşama 3 Mayıs 2016 23:59’a kadar yine dijital yükleme şeklinde olacaktır.
Dijital Reklam Ajansı Copyright 2015 © İZOCAM www.izocam.com.tr